Gdzie zjeść w Krakowie

Dobra kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Pośród licznych opcji, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo smaków, połączeń oraz spora porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne posiłki włoskie

Pasty są bazą włoskiej kuchni. Włosi przygotowują pasty w dziesiątkach form. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do tej potrawy. Kraków bianca Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, powodują, że makarony można jeść każdego dnia.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza to niezbyt grube ciasto oraz mała ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To też lasagne, focaccia, piada oraz liczne desery – np. tiramisu czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT