Mięśnie miednicy ćwiczenia

Coraz to więcej pań, jakie rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne kłopoty z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Elektroda doodbytnicza

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z dam decydowała się mówić o swoich kłopotach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha oraz kłopoty ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, pomimo tego ogromny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć wybitnie prędko po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym prawidłowiej, bo ćwiczenia przynoszą wówczas lepsze wyniki. Podczas fizjoterapii, wykonuje się różnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj istotną kwestią są też treningi oddechowe, jakie wypada następnie jak przeważnie powtarzać. Dodatkowo, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w szczególe damom, które miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle błyskawicznie zezwala ona wrócić do normy oraz czuć się porządnie. Dużo pacjentek deklaruje, że to właśnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub dolegliwości bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest także możliwość skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.

ADD YOUR COMMENT