Pyszna kuchnia polska

Jeśli pragniesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezwykle obfite oraz nieraz zawierają niemało mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie odrobinę, żeby odkryć, że są w samej rzeczy smaczne i warte kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami które jedzą na co dzień jest chleb i krajowa kiełbacha.

Restauracja przy Rynku

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, niemniej jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z doskonałego chleba i pysznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest bez ustanku wzbogacane o innowacyjne smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w stereotypowej polskiej kuchni?

restaurants main market square krakow

Najbardziej sztampowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej również odszukać w istocie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem rozmaitych, nieraz egzotycznych smaków.
•    Prócz szablonowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna oraz w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje oraz nasycać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

ADD YOUR COMMENT