włoska restauracja w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest smaczne, sycące oraz nie jest drogie. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Bardziej wrażliwi konsumenci degustują równie pyszne dania takie jak canelloni, polentę czy desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji trzeba przyjrzeć się kilku istotnym elementom: jak wiele składników naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu można znaleźć również nie tak popularne włoskie dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata różnorodność oraz potrawy z wielu części kraju. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski klimat.

Kuchnia włoska jest prosta, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Dobre wina z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która aspiruje do bycia eleganckim miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie może ignorować trunków. Posiłek we włoskim stylu bez wyjątku powinien zawierać również aperitiff. Kieliszek czerwonego wina to przy włoskim posiłku kanon. włoska restauracja w Krakowie Najbardziej znane wina z Włoch to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese i marsala z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi mieć bogatą kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez wahania warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przyrządzić nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT